De vrouw van de uitvinder Rebekka Eder
Heksenwinter Kaye Umansky
Ik hou het hele jaar van jou Sam McBratney
De verloren dromen van Valeria Aline van Wijnen
De Italiaanse dochter Soraya Lane
Bevroren planeet Leisa Stewart- Sharpe
Als de dood zucht Lex Paleaux
Het weeshuis Lizzie Page
Zonder angst Inge van Prooijen
Het Verborgen Land 1, De st... Chris Colfer
De verdwenen meisjes van Wi... Ellen Marie Wiseman
Ergens in de sneeuw Linde Faas
Pleegkind Claire Keegan
Denk aan mij Frances Liardet
Het begint met de geur van ... Kelly Moran
De reis van Grote Panda & K... James Norbury
Dierenarts Daantje en de di... Lizette de Koning
De heks in mij Loes den Hollander
Met Filippa Fazant naar de ... Briony May Smith
Drie dates Beth O'Leary
De beste meester van de hel... Manon Sikkel
Ik hoor er niet meer bij Carolien Ceton en Sergej Kreso
De kluts kwijt Vanessa Thuyns
100 antwoorden bij seksuele... Belle Barbé
De laatste vier dagen Gemma Geurts

De boekenkast van … Debbie Johnson

Geschreven op donderdag 10 juni 2021

Wie ben je en wat doe je in het dagelijks leven?

Mijn naam is Debbie Johnson en ik ben auteur. Ik heb onder andere de boekenserie over het Duincafé geschreven (Zomer in het Duincafé, Kerstmis in het Duincafé, Thuis in het Duincafé en Zonnige dagen in het Duincafé) en in het Engels zijn ook mijn boeken Maybe One Day en The Moment I Met You verschenen. In het dagelijks leven zorg ik ervoor dat mijn kinderen op school komen, laat ik de honden uit, werk ik in de tuin en schrijf ik ook nog soms een boek!

Waar staat jouw boekenkast?

Ik heb in iedere kamer van het huis wel een boekenkast staan, alleen niet in de badkamer!

Welke genres lees je graag en welke juist niet?

Ik hou van veel verschillende soorten boeken, maar omdat ik zelf boeken in het feelgood genre schrijf, gaat mijn voorkeur tijdens de schrijfperiode uit naar heel andere boeken. Vooral thrillers en fantasy romans vind ik leuk! Maar ik geef zo’n beetje ieder genre wel een kans.

Wat is je laatste aanwinst en waarom kocht je dit boek?

Ik kocht vorige week De geschikte jongen van Vikram Seth. Het is GROOTS en wordt als klassieker gezien dus ik dacht da tik hier wel even zoet mee zou zijn.

Welk boek vind jij een aanrader?

Maar een?? Ik ga er gewoon ongegeneerd toch twee noemen… De ene heet Graaf in Moskou van Amor Towles. Dat is een prachtig geschreven historische roman over een man die in wezen zijn hele leven opgesloten heft gezeten in een chic hotel in Moskou. Natuurlijk kennen we dat gevoel tegenwoordig zelf ook een stuk beter! Ondanks dat de setting enigszins deprimerend klinkt, is het werkelijk een heel opbeurend boek over de veerkracht van de menselijke geest.

Pas las ik nog The Reading List van Sara Nisha Adams welke nog niet eens uit is… Ik had geluk en kreeg een vooruit exemplaar. Het was geweldig, ik moest ervan huilen en lachen tegelijk. Het verhaal gaat over mensen en de complexiteit van hun leven en de manieren waarop boeken en lezen mensen samen kan brengen en gemeenschapen bindt. Het is echt een heel mooi boek.

Welk boek is je dierbaar?

Dat is een serie boeken van David Eddings dat begint met het deel Pawn of Prophecy. Het zijn fantasy boeken die ik las als tiener en waar ik volledig voor viel. Later, als moeder, gaf ik ditzelfde boek aan mij zoon toen hij 15 was en hij las deze boeken net zo graag als ik. Nu is hij bijna 24 en herlezen we deze boeken nog altijd! We bespreken de boeken trouwens ook nog altijd graag. Het is een magisch iets om te delen met je kind, ik probeer de andere twee ook nog altijd te overtuigen om te gaan lezen!

Wat is of was je favoriete kinderboek?

101 Dalmatiërs, deze vond ik zo geweldig dat ik het geheel in mijn eigen handschrift heb overgenomen!

Welk boek heb je recentelijk nog cadeau gedaan en aan wie gaf je dit?

Ik gaf mijn zoon de Penguin Classics of Japanese Ghost Stories voor zijn 16e verjaardag omdat hij houdt van dat sort dingen.