Al binnen één hoofdstuk werd ik geraakt door het verhaal. Dat is een goede binnenkomer en zorgde ervoor dat ik het boek moeilijk aan de kant kon leggen.
Dankzij de personages en het talent van Harrewijn om emoties over te brengen en je te raken, is dit toch zeker een heel fijn boek geworden waar ik met veel plezier in ben gedoken.

Harrewijn heeft een goede vaart in het verhaal en blijft niet onnodig hangen in momenten. Dit vond ik prettig. Helaas heeft het boek halverwege een dip. We blijven een beetje in cirkeltjes rond gaan, er gebeurt te weinig nieuws. Misschien is het mede hierdoor dat Harrewijn een beetje in herhaling lijkt te vallen. De baksels die Suze iedere dag opnieuw bakt, haar gang naar haar zaakje, het zich niet lekker voelen. Dit blijft te lang hetzelfde.
Gelukkig weet de auteur zich te herpakken waarna ze met dezelfde pakkende schrijfstijl en vaart het verhaal naar het einde brengt. Waar bepaalde dingen vrij voorspelbaar waren in het boek, gebeuren er toch ook een paar onverwachte dingen! Dit maakt het boek een feelgood met een twist. Het is niet gek dat sommige dingen wat voorspelbaar zijn in een feelgood, dat is ook helemaal niet erg. Maar juist als er dan ook wat verrassingen voorbij komen is dat extra leuk.
Auteur: Astrid Harrewijn
Genre: roman
Aantal pagina's: 286
ISBN: 978 90 225 8722 5
Uitgever: Boekerij
Verschenen: januari 2020
De personages zijn waarschijnlijk de grootste kracht van het verhaal. Niet eens zozeer hoofdpersoon Suze. Ik vond haar niet vervelend maar koesterde ook niet per se warme gevoelens jegens haar. De karakters om haar heen maakten voor mij het verschil. De mensen met wie ze bevriend raakt kwamen erg warm over en de auteur weet het zo te schrijven dat ze ook écht aanvoelen.
Dankzij de personages en het talent van Harrewijn om emoties over te brengen en je te raken, is dit toch zeker een heel fijn boek geworden waar ik met veel plezier in ben gedoken. Mocht er ooit een vervolg verschijnen op ‘De stroopwafelshop’, dan ga ik die zeker lezen!