Ik denk dat het Keusters gelukt is om neer te zetten wat hij wilde neerzetten met dit vervolg op Nooduitgang.
Een vlot lezend boek dat persoonlijke verhalen brengt van verschillende mensen en je tegelijk een hoop wijzer maakt over endeldarmkanker en de gevolgen van deze ziekte.
Ook schrijft Keusters met een zeer nuchtere kijk op de zaken. Een vleugje humor hier en daar maakt het geheel af.

Hoewel Keusters in dit boek duidelijk naar voren laat komen dat deze ziekte veel nadelen met zich meebrengt, ook nadelen waar je in eerste instantie misschien niet aan zou denken, is het geen sentimenteel boek geworden. De verhalen zijn persoonlijk en de mensen erachter sterk. Ook schrijft Keusters met een zeer nuchtere kijk op de zaken. Een vleugje humor hier en daar maakt het geheel af.
Auteur: Harrie Keusters
Illustrator: Djenné Fila
Genre: gezondheid
Aantal pagina's: 208
ISBN: 978 94 631 9189 0
Uitgever: Scriptum
Verschenen: oktober 2019
In het eerste hoofdstuk werd ik geraakt door de manier waarop Keusters over Mark schrijft. Hoewel de rest van het boek duidelijk door dezelfde man is geschreven ben ik daarna niet meer zo geraakt. Misschien komt dit omdat de auteur in dit hoofdstuk laat merken hoe hij geraakt is. Door Mark, door zijn verhaal, door wat zijn boek Nooduitgang los heeft kunnen maken. Hoewel ik meteen geloof dat de andere verhalen in Dom geluk, vette pech hem ook raken, laat hij dat niet echt doorschemeren. Hij houdt vooral die nuchtere kijk vast.
De medische woordenlijst achterin is een goede keuze geweest. Gelukkig ben ik een leek waardoor ik veel termen niet kende. Inmiddels ben ik dankzij Keusters en de mensen die aan het woord kwamen wel een hoop wijzer. Ik denk dat dit boek veel kan toevoegen wanneer je te maken hebt met endeldarmkanker, als zorgverlener, patiënt of degene die dicht bij de patiënt staat. Het maakt de boel niet mooier dan het is maar ik geloof dat het een eerlijk beeld geeft.