Takkenhoofd Inge Besaris
De grote boze heks Hanna Kraan
De Cubaanse dochter Soraya Lane
Lotte en Fenna, op reis doo... Jannie van der Heijden
De wind kent mijn naam Isabel Allende
Cadeautje! Miriam Bos
Ik heb een paar vragen voor je Rebecca Makkai
Blauw brengt ongeluk Angelique van Dam
Geloof mij nooit Loes den Hollander
Het Verborgen Land 2, De te... Chris Colfer
Ik red me wel Leanne Pots
Daantje durft alles! Eline Hoogenboom
Nijntje tel & beweeg bewegend leren
De vrouw van de uitvinder Rebekka Eder
Heksenwinter Kaye Umansky
Ik hou het hele jaar van jou Sam McBratney
De verloren dromen van Valeria Aline van Wijnen
De Italiaanse dochter Soraya Lane
Bevroren planeet Leisa Stewart- Sharpe
Als de dood zucht Lex Paleaux
Het weeshuis Lizzie Page
Zonder angst Inge van Prooijen
Het Verborgen Land 1, De st... Chris Colfer
De verdwenen meisjes van Wi... Ellen Marie Wiseman
Ergens in de sneeuw Linde Faas

Groener gras - Loes Wouterson

Geschreven op zaterdag 29 februari 2020

‘Lul!’
Zo begint dit boek. Dat pakt meteen de aandacht en door de manier van schrijven besef je ook meteen dat het niet zo grof bedoeld wordt, het is een gedachte van hoofdpersoon Agnes. Iedereen slingert toch weleens een soortgelijk woord naar iemands hoofd? In gedachten dan…

Dit boek is een verborgen parel. Vol humor en herkenbaarheid weet Wouterson je te omarmen met 'Groener gras'.

In het begin moest ik heel even wennen aan de teksten die tussen haakjes staan. Toch werkt dit goed. De tekst tussen haakjes zijn de gedachten van de persoon waar je op dat moment over leest. Ik heb hier van genoten want het hadden dikwijls mijn eigen gedachten kunnen zijn. Het wennen ging ook snel en voor ik het wist zat ik helemaal in dit boek.

Wat Wouterson goed heeft gedaan is de hoofdstukken kort houden. Het is een klein verhaal, niet bombastisch. Wederom een goede keuze. Juist door het kleine, herkenbare en kwetsbare van dit verhaal weet het te raken. Het boek leest vlot en ik heb geen saai moment kunnen ontdekken.

Verder heeft Wouterson heerlijke humor zonder dat het krampachtig wordt of grappig om het grappig zijn. Het voelt oprecht en herkenbaar aan. Bij personage Toos komt dit bijzonder goed naar voren. Ze is een oudere vrouw (geen bejaarde!) waar Agnes met enige regelmaat langsgaat om te helpen. Toos is beginnend dementerend waardoor ze dingen niet altijd goed meer weet maar ook is ze heerlijk scherp. Dit kwetsbare en krachtige weet Wouterson zo mooi in dit personage te vangen. Ik heb van haar begrepen dat ze haar inspiratie heeft gehaald uit haar eigen werkzaamheden met dementerende ouderen. Bijzonder hoe ze dit mee heeft genomen in Groener gras.

Sowieso wil ik Wouterson complimenteren met hoe ze de personages heeft neergezet. Helder, warm, eerlijk maar soms toch ook niet, kwetsbaar, realistisch. In dit boek is zo duidelijk dat niets of niemand zwart-wit is.

Titel: Groener gras
Auteur: Loes Wouterson
 
Genre: roman
Aantal pagina's: 342
 
ISBN: 978 90 263 4467 1
Uitgever: Ambo Anthos
 
Verschenen: mei 2019

Zodra je aan het boek begint kan je al snel je vooroordelen klaar hebben dat Agnes een profiel aanmaakt op de website ‘Second Love’. Toch is Agnes geen personage waar je makkelijk een hekel aan krijgt en terwijl je leest, begrijp je haar ergens ook wel. Het is een verademing dat Wouterson ervoor gekozen heeft om het verhaal van Rolf ook te vertellen waardoor je het verhaal van beide personages volgt. Was dit niet het geval geweest, dan had je gemakkelijk je oordeel over Rolf klaar gehad.

Dit boek is een verborgen parel en een dikke aanrader. Vol humor en herkenbaarheid weet Wouterson je te omarmen met Groener gras. Ik denk dat het boek zeker herkenbaar kan zijn voor mensen in een langere relatie. Tijdens het lezen word je vanzelf aan het denken gezet. Een goed iets!

Achterflap van het boek (tekst van de uitgever):

‘Groener gras’ van Loes Wouterson is een grappige en ontroerende liefdesroman. In ‘Groener gras’ gaat een vrouw vreemd, waarna ze haar eigen man beter leert kennen dan ooit. Ze wordt jaloers… op zichzelf. En neemt wraak.

Je hebt het allemaal prima voor elkaar. Leuke partner, lieve kinderen, prima baan. Schoonouders: best te doen. Je mag niet klagen. Toch? Maar af en toe knaagt het: weer de feestdagen omcirkelen op de familiekalender om ze te verdelen over de familie. Wéér een zaterdagavond met kans op seks, als jullie tenminste niet te moe terugkomen van het buurtfeestje met steeds dezelfde mensen.
Ongewild is daar de hardnekkige vraag je hoofd ingeslopen: zou het wat zijn, die datingsite Second Love? Toch maar een account aanmaken. Durf je dat? Alleen even kijken. Niemand die het weet.

Het Second Love-avontuur van de hoofdpersoon van “Groener gras’, Agnes, doorbreekt de sleur van de dagen die allemaal op elkaar zijn gaan lijken, maar er wordt meer doorbroken. Haar tweede liefde laat haar onverwachte kanten zien. Van hemzelf. En van haar.

 

Deze recensie is eerder verschenen op het boekenblog van de Perfecte Buren.