Takkenhoofd Inge Besaris
De grote boze heks Hanna Kraan
De Cubaanse dochter Soraya Lane
Lotte en Fenna, op reis doo... Jannie van der Heijden
De wind kent mijn naam Isabel Allende
Cadeautje! Miriam Bos
Ik heb een paar vragen voor je Rebecca Makkai
Blauw brengt ongeluk Angelique van Dam
Geloof mij nooit Loes den Hollander
Het Verborgen Land 2, De te... Chris Colfer
Ik red me wel Leanne Pots
Daantje durft alles! Eline Hoogenboom
Nijntje tel & beweeg bewegend leren
De vrouw van de uitvinder Rebekka Eder
Heksenwinter Kaye Umansky
Ik hou het hele jaar van jou Sam McBratney
De verloren dromen van Valeria Aline van Wijnen
De Italiaanse dochter Soraya Lane
Bevroren planeet Leisa Stewart- Sharpe
Als de dood zucht Lex Paleaux
Het weeshuis Lizzie Page
Zonder angst Inge van Prooijen
Het Verborgen Land 1, De st... Chris Colfer
De verdwenen meisjes van Wi... Ellen Marie Wiseman
Ergens in de sneeuw Linde Faas

Onder invloed - Marijke Verhoeven

Geschreven op maandag 29 juni 2020

Ik weet niet of ik Marijke Verhoeven nu moet bedanken of niet. Dankzij Onder invloed zag ik voor het eerst sinds lange tijd weer eens 00:00 verschijnen op de wekker… Dat einde had me goed in zijn greep en ik bleef maar lezen. Een half uur later sloeg ik het boek dicht en deed ik het licht uit.

Hoewel in mijn achterhoofd een stemmetje fluisterde dat het al laat was en ik moest gaan slspen, heb ik eigenlijk geen moment meer serieus overwogen om het boek aan de kant te leggen.

Het begin was al goed, je zit snel in het verhaal en de schrijfstijl van Verhoeven leest lekker. Toch kabbelde het eerste deel van het boek maar een beetje voort. De lijntjes van het verhaal werden uitgezet, personages maakten zich bekend en hoewel ik me kan voorstellen dat Emma regelmatig de wanhoop voelt, blijft ze ook een beetje hangen in haar gevoel. Je wilt haar soms even door elkaar schudden om de boel weer bij elkaar te rapen en met frisse moed vooruit te gaan.

Maar dan beland je halverwege het boek en hoe dichter je bij het einde komt, hoe sneller je wilt lezen. De spanning bouwt op naar de climax. Emma maakt keuzes, doet ontdekkingen en langzaam ontvouwen de personages zich totdat je alle antwoorden hebt. Zelfs de overgang naar een nieuw hoofdstuk had ik nauwelijks in de gaten. Het verhaal ging vloeiend verder en hoewel in mijn achterhoofd een stemmetje fluisterde dat het al laat was en ik moest gaan slapen, heb ik eigenlijk geen moment meer serieus overwogen om het boek aan de kant te leggen.

Verhoeven heeft een stevige thriller met een degelijk fundament neergezet. De tweede helft van het boek is wel dé reden dat ik echt enthousiast ben over het verhaal. De eerste helft was zeker niet slecht maar had nog niet in zich wat de tweede helft wel had.

Titel: Onder invloed
Auteur: Marijke Verhoeven
 
Genre: thriller
Aantal pagina's: 330
 
ISBN: 978 94 610 9450 6
Uitgever: De Crime Compagnie
 
Verschenen: juni 2020

Ik ben heel blij dat de auteur alle lijntjes zo goed uit laat komen aan het einde. Ze had er best wat uitgezet wat goed is voor het verhaal, maar het lastig kan maken om het geheel weer bij elkaar te krijgen. Maar dat is gelukt. Het klopt, vragen worden beantwoord. De spanning wordt goed opgebouwd, je wordt naar een hele spannende climax geleid waarna het verhaal mooi wordt afgerond.

Mocht je zin hebben in nóg meer avontuur van de hand van Marijke Verhoeven? Lees dan ook Vervlogen.

Achterflap van het boek (tekst van de uitgever):

Huismoeder Emma blijft alleen en ontredderd achter met twee kinderen wanneer haar partner Joost met de noorderzon is vertrokken. Om zich staande te houden en haar schulden te betalen moet ze alle zeilen bijzetten. Een voorstel om in korte tijd veel geld te verdienen, doet Emma haar grenzen verleggen. Tot ze merkt dat er geen weg terug is…