Een echte must have, dit boek! Zoals je kunt zien is het wel een flinke pil en de schrijfstijl van Fletcher is enigszins chaotisch. Dit zorgt voor hilariteit, maar kan het verhaal soms ook een beetje onduidelijk maken. Maar als je graag in de kerstsfeer wilt komen dan is dit het perfecte boek.
Ik kwam volledig in de kerstsfeer met dit boek, de schrijfstijl is beeldend en wordt geweldig ondersteund door de complete vormgeving en de prachtige tekeningen.

Eigenlijk is het een kinderboek, maar als volwassene heb ik er ook van genoten! Het boek zit werkelijk waar vol kerstsfeer en ademt magie. Daarnaast weet Fletcher nog meer lagen toe te voegen in dit prachtige verhaal. Naast ontspannen genieten van een mooi en kerstig verhaal, worden er ook serieuze lessen in meegenomen. Neem Willem Tuffer die niet kan lopen en daardoor in een rolstoel zit. Zijn vader is gek op kerst en schaamt zich hier niet voor waardoor hij er nog weleens anders bij loopt dan andere vaders. En dan is er natuurlijk nog de Kerstmisaurus zelf. Minstens zo bijzonder. Brenda Kwel is een gemeen meisje bij Willem in de klas maar ook achter haar gaat een verhaal schuil, net zoals bij de Jager en zijn hond Bullebak. Dit boek gaat over anders zijn, verder kijken dan de oppervlakte en bovenal over acceptatie.
Auteur: Tom Fletcher
Illustrator: Shane Devries
Genre: kinderboek (8+)
Aantal pagina's: 384
ISBN: 978 90 305 0406 1
Uitgever: Billy Bones
Verschenen: oktober 2018
Ik kwam volledig in de kerstsfeer met dit boek, de schrijfstijl is beeldend en wordt geweldig ondersteund door de complete vormgeving en de prachtige tekeningen van Devries. Er is aandacht voor de details en dat maakt zeker een verschil. Volwassene of kind, je kunt niet anders dan wegdromen met De Kerstmisaurus.
Het enige minpuntje dat ik kan noemen is al het rijmen van de elfen. Dat vond ik minder aantrekkelijk en had van mij niet gehoeven. Gelukkig is er ook nog een vervolg, De Kerstmisaurus en de Winterheks. Mocht je na dit prachtige boek nog verder willen genieten van Willem, de Kerstmisaurus en de rest, dan kan dat dus gewoon!