Dat Vollinga talent heeft om verschillende lijntjes bij elkaar te brengen, dat had ik bij Hallo liefde al ontdekt.
Net als in dat boek zijn er in Zo goed als nieuw meerdere hoofdpersonages die op verschillende manieren met elkaar in contact komen.
Je vliegt er doorheen en hoewel de verhaallijnen wel een serieuze ondertoon hebben is het geheel toch vooral luchtig gehouden.

Vollinga weet wederom een compleet boek neer te zetten met kop, middenstuk en staart. Toch miste ik dit keer de ruimte voor ieder personage. Ze weten je allemaal te pakken en juist daarom wil je graag in ieder verhaal afzonderlijk duiken. Veel meer lezen over ieder personage, maar daar is te weinig ruimte voor omdat ze allemaal in hetzelfde boek aan bod moeten komen.
Auteur: Petra Vollinga
Genre: feelgood
Aantal pagina's: 304
ISBN: 978 90 225 8668 6
Uitgever: Boekerij
Verschenen: maart 2020
Aan de ene kant vind ik het ontzettend knap dat de auteur een goed boek neer kan zetten met al deze verschillende lijntjes. Aan de andere kant is ze misschien té goed in het neerzetten van haar personages om hun verhaallijnen niet meer uit te diepen. Als dit een vierdelige serie was geweest waar ieder deel over één personage was gegaan, had dit de verhalen én de personages meer recht gedaan en ben ik er van overtuigd dat lezers alle boeken in de serie zouden verslinden. Echter is dit de keuze die gemaakt is en bij Hallo liefde heeft dit wel perfect gewerkt.
Toch is het ook zeker geen straf om Zo goed als nieuw te lezen. Het is een heerlijk vakantieboek. Je vliegt er doorheen en hoewel de verhaallijnen wel een serieuze ondertoon hebben is het geheel toch vooral luchtig gehouden. Vollinga heeft bewezen ontzettend veel schrijftalent te bezitten, dat mag best meer ruimte krijgen door personages een heel boek te geven en ons lezers daarmee ook meteen met meer leesvoer te verblijden 🙂